PÅ SVENSKA | IN ENGLISH

Safety Solutions

Om oss

Vi revolutionerar arbetsmiljön på bygg- och vägarbetsplatser genom att utveckla innovativa, säkra och effektiva produkter, metoder och system.

Vår vision är att eliminera olyckor på byggarbetsplatser och se till att alla kommer hem på kvällen. Vi som arbetar på Safety Solutions Jonsereds har varit med och skrivit historia inom utveckling av fallskydd de senaste 25 åren – nu utvecklar vi dagens och morgondagens säkerhetslösningar. Produkterna levereras genom Ramirent tillsammans med en rad unika tjänster som även ger kostnadsbesparingar som följd.

Våra säljare och BIM ingenjörer arbetar numera direkt i Ramirent AB och kan kontaktas via Ramirents växel eller info på hemsidan. Vi som fortsätter utvecklingen inom SSJ AB är:

Key people

Ulrika Wikberg

Purchasing

+46 10 4981510
ulrika.wikberg@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Lägervägen 3
SE-832 56 Frösön

Bert-Ola Grelsson

Engineer R&D

+46 76 8428080
bert-ola.grelsson@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Lägervägen 3
SE-832 56 Frösön

Hanna Sunnerheim

Tjänstledig

Engineer R&D

+46 10 4981506
hanna.sunnerheim@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Lägervägen 3
SE-832 56 Frösön

Helena Fagerlund

Engineer R&D

+46 10 4981516
helena.fagerlund@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Lägervägen 3
SE-832 56 Frösön

Anna-Mia Brulin

Engineer R&D

+46 10 4981517
anna-mia.brulin@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Lägervägen 3
SE-832 56 Frösön

Isabell Vorne

Engineer R&D

+46 104981514
isabell.vorne@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Lägervägen 3
SE-832 56 Frösön

Karl Rimér Högberg

Engineer R&D

+46 10 4981522
karl.hogberg@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Lägervägen 3
SE-832 56 Frösön

Marko Mertala

Warehouse Manager/Internal Sales

+46 10 4981515
marko.mertala@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Ullevivägen 17
SE-197 40 BRO

Dan Tegbjer

Warehouse

+46 72 0653309
dan.tegbjer@jonsereds.com
Safety Solutions Jonsereds AB
Ullevivägen 17
SE-197 40 BRO

Go to top of page